II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

8 Kongres Młodych Matematyków Polskich.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
logo1
W tym roku Kongres odbył się w Łodzi w dniach 22-25 września.
Organizatorami byli:  Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki ŁódzkiejWydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, przy współudziale Kolegium Dziekanów i Dyrektorów jednostek posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych.

 
Odbywające się cyklicznie we wrześniu w różnych ośrodkach akademickich kongresy (początkowo co cztery lata, obecnie co dwa) mają umożliwić bezpośredni kontakt najzdolniejszych uczniów szkół średnich z całej Polski, dla których matematyka stała się pasją, z wybitnymi naukowcami.
W tegorocznym Kongresie wzięli udział najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów i techników z całej Polski. Podczas Kongresu mieli oni okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich mieli okazję do wygłoszenia własnego referatu.
W tym doniosłym przedsięwzięciu naszą szkołę reprezentowała Dominika Włodarczyk - uczennica klasy 3E (mat-fiz).
 
powrót