Konkurs o patronce...

20230104_104426
4 stycznia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w dorocznym konkursie O Patronce II LO Marii Skłodowskiej – Curie. Konkurs skierowany był dla nowych uczniów naszej szkoły. 18 listopada 27 uczniów reprezentujących wszystkie klasy pierwsze, przystąpiło do części konkursu odbywającej się w szkole, polegającej na rozwiązaniu testu o życiu i działalności naukowej naszej (Francuzi nie byliby zadowoleni z użycia przez Polaków tego zaimka) podwójnej noblistki. Warunkiem przystąpienia do testu było napisanie pracy na temat „ Moja patronka, moim autorytetem” Nagrodami były karty prezentowe do Empiku ufundowane przez Radę Rodziców II LO.
Pani dyrektor Beata Kiereś ogłosiła zwycięzców, konkurs Wygrał Dawid Mamrot z klasy 1D, drugie miejsce zajęła Anna Gordon z klasy IC ,a trzecie przypadło Aleksandrze Strąk z IB.
Ponadto wyróżnienia otrzymali Anastazja Pilch i Antoni Leski z klasy IB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom – organizatorzy konkursu Beata Sztuk – Gregorczyk i Paweł Jonczyk.