Wolontariat I semestr 20203

Drogie uczennice! Drodzy uczniowie!
W imieniu opiekunek szkolnego wolontariatu chciałabym przypomnieć kilka informacji z pierwszego zebrania:
1.W szkole działa Rada Wolontariatu, czyli po prostu klub wolontariatu, można się do niego dołączyć również w trakcie roku szkolnego.
2. Będziemy organizować mniejsze i większe akcje, do których będziemy angażować większą ilość w klasie.
Drogie uczennice! Drodzy uczniowie!
3. Działania na I semestr: zbiórka dla zwierząt do Schroniska, zbiórkę będziemy prowadzić w październiku i listopadzie, trzeba uzgodnić z wychowawcą jak i gdzie macie przynosić rzeczy, chcemy te rzeczy przekazać w ramach Mikołajek dla zwierząt. Po zebraniu rzeczy przez klasę należy dać znać jednej z opiekunek wolontariatu a my powiemy gdzie te rzeczy przynosić. Druga duża akcja to Szlachetna Paczka, będziemy na bieżąco przekazywać informacje (m.in. przez eDziennik, szkolnego fb)
4. Ogłaszamy 2 konkursy – 1. Zbiórka nakrętek tzw. „Zakręcony konkurs”, 3 klasy, które przyniosą największą ilość korków plastikowych otrzymają nagrodę „Dzień niepytania dla klasy”, klasa, która zajmie pierwsze miejsce otrzyma dodatkowo słodką niespodziankę. Korki można będzie przynosić do Sali 26 w dniach 22-24.11.23 2. Konkurs plastyczny dla indywidualnych osób „Różne oblicza wolontariatu”  – technika dowolna, tematyka – nawiązanie do tytułu, rozstrzygnięcie wtorek 04.12, tak aby w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 05.12 móc wystawić prace. Rozmiar A 2 lub A 1. Atrakcyjne nagrody! Szczegółowe informacje będą wywieszone na tablicy na 2 piętrze, pojawią się na fb szkolnym i zostaną wysłane do każdego ucznia na edzienniku.
5. Czekamy również na propozycje działań!
Pozdrawiamy,
Opiekunki wolontariatu: p. Lidia Chęcińska, p. Blanka Ciechanowska, p. Dagmara Kubala