W weekend 12-13 grudnia odbył się XV finał Szlachetnej Paczki. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów naszej szkoły udało nam się zorganizować paczkę dla jednej z rodzin, właściwie  19 paczek ze środkami czystości, jedzeniem, zabawkami dla dzieci, a także rzeczami, które rodzina opisała jako swoje potrzeby (ręczniki, tablet, pistolet do kleju, miarka laserowa).
Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali przynosząc produkty, a także uczennicom z klasy I E, które pomagały w pakowaniu.

04-12-2015

Szlachetna Paczka

W tym roku wzorem lat poprzednich przystąpiliśmy do akcji Szlachetna Paczka; przedstawiciele klas zostali poinformowani o przydziale zadań. Każda z klas ma do zakupienia konkretne przedmioty (zwykle jest to chemia użytkowa bądź jedzenie), które stworzą paczkę od naszej szkoły. Dokładny opis rodziny i jej potrzeb znajduje się na tablicy wolontariatu na I piętrze. Prosimy o przynoszenie rzeczy do poniedziałku (7 grudnia) ponieważ przygotowanie całości paczki nie jest takie proste. Zapraszamy też do kontaktu tych, którzy mają ciekawe pomysły jak w zbiórkach pomóc.

04-12-2015

Góra Grosza

Ruszamy  z akcją Góra Grosza!
W  różnych miejscach w szkole pojawią się pojemniki, można tam wrzucać grosze. Po ich przeliczeniu przekażemy je Fundacji Nasz Dom, organizatorowi akcji.
Drodzy uczniowie II LO (a także wszyscy czytający ten artykuł) informujemy was, że czeka nas seria działań przedświątecznych. Kiedy wielkie centra handlowe zaczynają nas kusić przygotowanymi przez specjalnie do tego zatrudnionych stylistów wystawami, przedstawiając nam wszelkie „must have” opcje zakupów świątecznych, pomyślmy o tych, których prezentacja nieco odbiega od wystroju świątecznego. Pomyślmy też o tym, co jest w życiu tak naprawdę ważne.
Przypominamy o tym, że wciąż zbieramy jedzenie dla zwierzaków do schroniska. Bardzo się cieszymy, że chcecie pomagać zwierzętom, ale oprócz słów potrzebujemy coś więcej żeby im dać. Prosimy więc ponownie, abyście przyłączyli się do akcji, przynosząc artykuły dla zwierząt (przede wszystkim jedzenie)