II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Plan pracy wolontariatu znajduje się w pliku PDF 
Drogie uczennice! Drodzy uczniowie!
W imieniu opiekunek szkolnego wolontariatu chciałabym przypomnieć kilka informacji z pierwszego zebrania:
1.W szkole działa Rada Wolontariatu, czyli po prostu klub wolontariatu, można się do niego dołączyć również w trakcie roku szkolnego.
2. Będziemy organizować mniejsze i większe akcje, do których będziemy angażować większą ilość w klasie.
3. Działania na I semestr: zbiórka dla zwierząt do Schroniska, zbiórkę będziemy ...
Podsumowanie działań szkolnej Rady Wolontariatu w I semestrze 2022/2023\Za nami pierwsza część roku szkolnego, w tym czasie udało nam się zorganizować kilka akcji zbiórkowych, a także zainicjować działania, które będą miały miejsce w kolejnym semestrze. Dwie duże akcje pomocy to oczywiście udział w Szlachetnej Paczce i zbiórce dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Tryb. Właściwie każda z klas dołączyła się do jednej albo nawet do dwóch zbiórek – gratulacje dla klasy 2 D, która wzięła udział w obu akcjach.   Czytaj dalej...
W tym roku szkolnym, jak wiadomo, wszystko było inne. W związku z przejściem na tzw. zdalne nauczanie musieliśmy również jako wolontariat zmienić nieco sposoby działania. Na początku roku szkolnego ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Moc wolontariatu”, nie został on zrealizowany i mamy nadzieję, że wrócimy do tego pomysłu w kolejnym semestrze. Udało nam się zrealizować dwie zbiórki pomocowe. Przyłączyliśmy się do Szlachetnej Paczki i do zbiórki zorganizowanej przez lokalną grupę działającą na FB „Dobroczynnie pomagamy w Piotrkowie Trybunalskim”.
W tym roku szkolnym udało nam się przeprowadzić kilka akcji pomocowych. Wykorzystując zakończenie semestru chcielibyśmy przedstawić działania, które zostały przeprowadzone dzięki życzliwości nauczycieli i uczniów II LO. Cały pierwszy semestr zbieraliśmy (i zbieramy nadal)  dary dla Schroniska dla Zwierząt w Piotrkowie Tryb. Jeśli chcecie dołączyć do zbiórki, cały czas można to zrobić.
Przystąpiliśmy do Szlachetnej Paczki i zorganizowaliśmy 16 paczek  z artykułami  spożywczymi, chemicznymi, wersalką które zostały przekazane pani  Barbarze, podopiecznej Szlachetnej Paczki w czasie finału  8 grudnia 2018 r.; ponownie wielkie podziękowania dla uczennicy klasy 2 C, Wiktorii, dzięki której mogliśmy przekazać kanapę.
 
Witamy was w Nowym Roku, kończąc jeden semestr i zaczynając drugi. Jest to dobry czas na podsumowanie wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy.
 
W środę 24 maja uczniowie i absolwenci II LO zaprezentowali krótkie przedstawienie dotyczące  mniejszości narodowych żyjących w Piotrkowie Trybunalskim przed II wojną światową. Program edukacyjno-artystyczny został przedstawiony uczniom Szkoły Podstawowej Nr 16 (głównie klasie III A oraz innym podopiecznym świetlicy), a także uczniom klas z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego.
 
Zbiórka na Górę Grosza już skończona! Udało nam się zebrać kwotę 195,06 zł. Dziękujemy ogromnie nauczycielom i uczniom, którzy dorzucili swoje grosze.
 
11-01-2016

Gala wolontariatu

5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Piotrkowskie Centrum Wolontariatu zorganizowało uroczystą galę, w czasie której nagrodzono osoby i instytucje zasłużone w działalności non profit.  Nasza szkoła nominowała  Panią pedagog Iwonę Stefaniuk do tytułu – wolontariusz roku 2015. Chcieliśmy w ten sposób podziękować i wyrazić uznanie dla działalności Pani pedagog w tym zakresie, ponieważ przez wiele lat opiekowała się szkolnym kołem wolontariatu i udało jej się zrealizować wiele interesujących projektów. Pomimo tego, że nie jest już opiekunką szkolnego koła wolontariatu cały czas angażuje się i organizuje akcje, które mają na celu pomoc innym ludziom.