II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI RADY WOLONTARIATU SZKOLNEGO 2018/2019

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
W tym roku szkolnym udało nam się przeprowadzić kilka akcji pomocowych. Wykorzystując zakończenie semestru chcielibyśmy przedstawić działania, które zostały przeprowadzone dzięki życzliwości nauczycieli i uczniów II LO. Cały pierwszy semestr zbieraliśmy (i zbieramy nadal)  dary dla Schroniska dla Zwierząt w Piotrkowie Tryb. Jeśli chcecie dołączyć do zbiórki, cały czas można to zrobić.
Przystąpiliśmy do Szlachetnej Paczki i zorganizowaliśmy 16 paczek  z artykułami  spożywczymi, chemicznymi, wersalką które zostały przekazane pani  Barbarze, podopiecznej Szlachetnej Paczki w czasie finału  8 grudnia 2018 r.; ponownie wielkie podziękowania dla uczennicy klasy 2 C, Wiktorii, dzięki której mogliśmy przekazać kanapę.
 
Jesienią kilkoro uczniów i uczennic z naszej szkoły pomagało w zbiórce publicznej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego kwestując przy bramie Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego 31.10.18.
W tym roku uczestniczyliśmy aż w dwóch zbiórkach pomocowych dla naszych rodaków mieszkających na Kresach - „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Działanie zostało objęte honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi. Dodatkowo medialnie otrzymało patronat medialny od Telewizji Polskiej Łódź 3 oraz Radia Łódź. Braliśmy także udział w akcji „POLACY KRESOWYM RODAKOM. ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA DLA KOMBATANTÓW I DZIECI Z KRESÓW WSCHODNICH”. Organizatorem zbiórki w Polsce jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z siedzibą w Warszawie. Zbiórkę wspiera Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi, obejmując to przedsięwzięcie honorowymi patronatami.
  • Do działań wolontariackich dołączych także ksiądz Skawiński, który zorganizował wyjście grupy młodzieży z klasy 2 F do Domu Seniora 18.12.18 w celu przekazania kartek z życzeniami świątecznymi.
  • Obecnie szykujemy się do akcji GÓRA GROSZA, prosimy więc was o wrzucanie groszy do pojemników – skarbonek, które będą umieszczone w kilku salach w naszej szkole.
  • Dziękujemy wam wszystkim za pomoc w wymienionych wcześniej zbiórkach, razem udało nam się zrobić parę fajnych rzeczy i mamy nadzieję, że w drugim semestrze też będziecie działać aktywnie.
 
Opiekunki wolontariatu:  B. Ciechanowska, L. Chęcińska, D. Kubala
 
powrót