"Inspirowane pamięcią"

Wysoki poziom merytoryczny projektu zagwarantowany jest dzięki zaangażowaniu instytucji takich jak – Polski Instytut Sztuki Filmowej, a także Muzeum Powstania Warszawskiego.
Opiekunami projektu w II LO są Pani Małgorzata Szamburska i Lidia Chęcińska, a uczniowie, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie poszczególnych jego części  to Dawid, Mateusz, Krzysztof, Katarzyna i Barbara z klasy IF. Mamy nadzieję, że również uczniowie z innych klas będą pomagali przy realizacji poszczególnych zadań.
W ramach projektu udostępniamy ankietę dotyczącą wiedzy na temat II wojny światowej i prosimy, w imieniu organizatora o jej wypełnienie. Celem ankiety jest zbadanie poziomu wiedzy na temat wydarzeń z czasów II wojny światowej.
Zachęcamy również uczniów z innych klas, aby przyłączali się do projektu pomagając nam zebrać jak najwięcej informacji dotyczących Piotrkowa Trybunalskiego. Szukamy wspomnień, pamiętników, fotografii, które moglibyśmy użyć jako materiał do pokazania historii lokalnej. Zapraszamy też wszystkich miłośników Piotrkowa, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją wiedzą i swoimi emocjami, lub pomysłami jak w ciekawy sposób opowiedzieć o naszym mieście. Wystarczy zgłosić się do opiekunów projektu i porozmawiać. Zapraszamy również tych, którzy marzą o karierze filmowej, będziemy  potrzebować młodych i zdolnych aktorów.
W ramach programu "Inspirowane pamięcią" przygotowano ankietę dla uczniów sprawdzającą stan wiedzy o II Wojnie Światowej.