Biblioteka II Liceum zaprasza do wzięcia udziały w corocznej akcji „Upoluj swoją książkę”. Cenne ebooki i audiobooki dostępne bezpłatnie do 30.11!!!
Należy pobrać aplikację mobilną i zeskanować kod QR umieszczony poniżej. Szczegóły również w załączonym linku:
   Taka atmosfera towarzyszyła uczniom klas humanistycznych II LO, którzy w dniu 16 listopada odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ten wyjazd uświadomił młodzieży ogrom zbrodni hitlerowskich popełnionych na narodzie polskim i innych nacjach, które przez nazistów były uznawane za "podludzi". Każdy z nasz opuszczając teren muzeum zastanawiał się dlaczego…
W dniach 30.10-03.11.23 pani Lidia Chęcińska, reprezentowała II LO w Piotrkowie Trybunalskim w czasie seminarium "Youth@Work-Green Jobs for Tomorrow". W seminarium brali udział przedstawiciele różnych sektorów związanych z edukacją, NGOsów, uczelni wyższych i instytucji zajmujących się zatrudnieniem.
Reprezentacja naszego liceum wzięła udział w miejskich obchodach 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasi uczniowie pod opieką Pani wicedyrektor Agnieszki Pluczak oraz Pani Barbary Kielar i Katarzyny Skrzypczyk pięknie reprezentowali naszą szkołę dumnie niosąc nasz sztandar i składając wieniec w Miejscu Pamięci.
Serdeczne podziękowania składamy uczniom którzy zechcieli reprezentować naszą szkołę:
Natalii Dudkiewicz
Ani Drobika
Amelii Urbanek
Amelii Kotarskiej
Julii Szafrańskiej
Idze Woźniak
Xavierowi Morawskiemu
Witoldowi Nowakowi
Borysowi Dróżdż
W 105 rocznicę odzyskania niepodległości nasza szkoła rozbrzmiewała radosnymi, patriotycznymi pieśniami. Na pięknie udekorowanej biało-czerwonymi symbolami sali gimnastycznej spotkali się uczniowie wraz z nauczycielami, żeby uczcić to wspaniałe  święto.
Akademii towarzyszył podniosły nastrój, uczniowie przypomnieli  architektów polskiej niepodległości .Podkreślono doniosłą rolę Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Romana Dmowskiego. Zwrócono uwagę na międzynarodową sytuację polityczną w 1918 roku i nieugiętość Polaków w dążeniu do odzyskania państwowości. Zostały zaprezentowane trudności w organizacji powojennej Polski wynikające z rozbiorów. Ponadto przedstawiono rolę kobiet podczas  konspiracyjnej walki o niepodległość ,a także w odrodzonej Ojczyźnie. Przykład takiej postawy uświadomiła zebranym Marysia Skupień , która wygłosiła fragment wspomnień Aleksandry Piłsudskiej.
Jak zwykle nasza akademia była wielką lekcją historii dla społeczności szkolnej, a także ucztą dla duszy- wspólnie z chórem mogliśmy zaśpiewać “Szarą piechotę” i inne utwory.
Pani Dyrektor Beata Kiereś, CHÓR II Liceum, liczne grono rodziców oraz uczniów wzięło wczoraj udział w tradycyjnym rozpoczęciu obchodów Dnia Niepodległości w naszym mieście na zaproszenie Pana Prezydenta Krzysztof Chojniaka.
Pierwszą część uroczystości poprowadził Chór Miejski a druga nasi chórzyści. Fotorelacja oddająca wspaniała atmosferę tego spotkania dzięki uprzejmości  PR UM Piotrków Trybunalski poniżej:
Kolejna wygrana naszych piłkarzy!
Najlepsi po raz drugi.
Uczniowie naszej szkoły drugi raz z rzędu wygrali turniej w piłce nożnej drużyn 11-osobowych o Puchar Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego.
Gratulujemy.
25-10-2023

Mamy to!

Zaszczytne II Miejsce w zawodach sportowych w piłkę ręczną szkół ponadgimnazjalnych.
28-09-2023

Zbieramy kasztany

„Kasztanobranie 2023”. Udział w tym projekcie przyniesie dodatkowe zasoby finansowe, które niewątpliwie pomogą choćby w pewnym zakresie zaspokoić duże potrzeby placówk

ul. S. Żeromskiego 11