II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Wewnętrzne procedury funkcjonowania II LO w Piotrkowie Trybunalskim w czasie epidemii aktualizacja obowiązująca od 17.05.2021r.
W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju rząd podjął decyzję o stopniowym powrocie uczniów do szkół w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu  podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Zapraszamy wszystkich kandydatów na webinarium przedstawiające proces rekrutacji do szkoły.
Szkolenie przygotowała firma Vulcan.
Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.
30-04-2021

drodzy maturzyści!

Jeszcze nie tak dawno witaliśmy Was w murach naszego liceum, a już przychodzi się  żegnać. Te trzy lata minęły bardzo szybko. Był to czas wyjątkowy. Były piękne chwile, które zapamiętamy na zawsze… Pierwszy dzwonek, pierwsza klasówka, ślubowanie i otrzęsiny, szkolne wycieczki. Były też sytuacje trudne, które przyniosły pewną naukę i były lekcją na przyszłość. Potem przyszła pandemia i los poddał  nas kolejnej próbie. Niestety, musieliśmy opuścić szkolne ławy i łączyć się na lekcje z zacisza własnych domów. Nie dane było nam również bawić się wspólnie na balu studniówkowym. Mimo tego cały czas byliśmy razemi daliśmy radę, za kilka dni odbierzecie świadectwo ukończenia szkoły.

Mimo zdalnej formy nauki pracujemy z zapałem – w marcu i kwietniu przygotowywaliśmy kolejny numer naszej gazetki szkolnej „Jesteś u Siebie”.  Informujemy w nim o działaniach podejmowanych w trakcie tego roku szkolnego podejmowanych przez klasy humanistyczne i ścisłe. Przedstawiamy najciekawsze wyjazdy, realizowane projekty, konkursy, nasze inicjatywy podejmowane przez Samorząd Uczniowski, koła zainteresowań, prezentujemy wywiad z Panią dyrektor Beatą Kiereś, ale także wypowiedzi innych nauczycieli – Pani Pedagog Iwony Stefaniuk, prowadzącej szkolny chór Pani Renaty Tomy, prowadzącej Samorząd Uczniowski Pani Katarzyny Szczepańskiej.
W tym roku szkolnym, niestety online, przypomnieliśmy sobie także dokonania Konstytucji 3 Maja, pierwszej polskiej demokratycznej uchwały zasadniczej. Skupiliśmy się na wskazaniu śladów tego wielkiego wydarzenia w naszym mieście, postaci piotrkowian związanych z jej powstaniem i uchwaleniem.
1 kwietnia 2021r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową i obowiązkową formą jest SAMOSPIS INTERNETOWY. Formularz spisowy dostępny jest na stronie: spis.gov.pl. Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer   telefonu  22  279 99 99.   Infolinia  działa  codziennie  w  godz.  8:00–20:00.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września.
Wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminu maturalnegow maju 2021r. - dukument w załączniku.

ul. S. Żeromskiego 11
97-300 Piotrków Trybunalski