Drodzy maturzyści!

maria
DRODZY UCZNIOWIE
Stało się! To już koniec!
Koniec Waszej edukacji w II Liceum Ogólnokształcącym.
Forma naszego rozstania jest nietypowa. Nigdy w moim zawodowym życiu nauczyciela nie doświadczyłam takiego przeżycia, by zdalnie komunikować się
z uczniami z okazji zakończenia nauki szkolnej. Życie nas mocno doświadcza .
W takiej sytuacji możemy dostrzec, jak bardzo odczuwamy brak wzajemnej bliskości, kontaktów. Zauważamy raczej tylko swoje dobre strony.

Doceniamy to, że mogliśmy się poznać, wzajemnie wspierać i wędrować przez świat wiedzy i nauki.
            Nadszedł dzień podsumowań, pożegnań i życzeń.
Trzy wspólnie spędzone lata minęły bardzo szybko. Jesteście rocznikiem aktywnym i kreatywnym. Odkrywaliście swoje możliwości, zdolności i talenty. Poszukiwaliście drogi, którą podążać będziecie przez kolejne lata. Poszukując wiedzy, byliście trudnym i wymagającym partnerem.
            Jestem przekonana, że praca,  którą włożyliście w zdobycie wiedzy
i umiejętności zaprocentuje doskonale zdanymi egzaminami maturalnymi, szansą na wymarzone studia i karierę zawodową.
            Spróbujcie w swoim życiu osiągnąć szczęście i równowagę. Uczcie się przez całe życie, dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: Dobra, Piękna, Prawdy.
            Chciałabym, aby w życiu towarzyszyły Wam słowa prof. Władysława Bartoszewskiego: ”Warto być przyzwoitym zawsze, chociaż nie zawsze się to opłaca”.
            Na ręce Waszych nauczycieli i wychowawców pragnę złożyć serdeczne podziękowania za ich serce, wyrozumiałość, dobroć i talent pedagogiczny. Dziękuję również Waszym rodzicom za pomoc i wsparcie.
Rozstajemy się z Wami, mając nadzieję, że pozostaniemy w Waszej życzliwej pamięci.

Bożena Janowska - dyrektor szkoły

Drodzy Maturzyści!
            W związku z panującą pandemią planowane na 24 kwietnia 2020 r. uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły i zakończenie roku szkolnego nie odbędzie się.
            O bezpiecznym terminie odbioru świadectw zostaniecie poinformowani na stronie internetowej szkoły oraz przez wychowawców.

Dyrekcja II LO