drodzy maturzyści!

logo
Jeszcze nie tak dawno witaliśmy Was w murach naszego liceum, a już przychodzi się  żegnać. Te trzy lata minęły bardzo szybko. Był to czas wyjątkowy. Były piękne chwile, które zapamiętamy na zawsze… Pierwszy dzwonek, pierwsza klasówka, ślubowanie i otrzęsiny, szkolne wycieczki. Były też sytuacje trudne, które przyniosły pewną naukę i były lekcją na przyszłość. Potem przyszła pandemia i los poddał  nas kolejnej próbie. Niestety, musieliśmy opuścić szkolne ławy i łączyć się na lekcje z zacisza własnych domów. Nie dane było nam również bawić się wspólnie na balu studniówkowym. Mimo tego cały czas byliśmy razemi daliśmy radę, za kilka dni odbierzecie świadectwo ukończenia szkoły.

Teraz przed Wami otwiera się nowy etap w życiu. Stajecie przed wyborem dalszej drogi, a tym samym musimy się pożegnać. Wierzymy, że te trzy wspólnie spędzone lata zapiszą się piękną kartą w Waszych wspomnieniach. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminu maturalnego, ale przede wszystkim do dorosłego życia. Uczyliśmy odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że będziecie nas wspominać jako tych, którzy nie prowadzili Was za rękę, ale wskazywali drogę, jaką należy podążać. Jako tych, którzy zawsze służyli dobrą radą i na których mogliście liczyć w każdej sytuacji.

Życzymy Wam, byście nigdy nie tracili wiary, również tej chyba najtrudniejszej, wiary w drugiego człowieka.  Pamiętajcie, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, ale przez to, czym dzieli się z innymi. Mimo, że pewnie nieraz przyjdzie Wam doświadczyć trudów życia, nie poddawajcie się. Pamiętajcie słowa naszej wielkiej patronki, Marii Skłodowskiej- Curie: „Nikomu z nas życie bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić. Trzeba mieć odwagę i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”.
Podążajcie za swymi marzeniami, nie pozwólcie, by ktoś podciął Wam skrzydła. Patrzcie w przyszłość, ale pamiętajcie też o przeszłości. Mamy nadzieję, że znajdzie się tam miejsce również dla nas, Waszych pedagogów, tych, którzy na progu dorosłości udzielili Was wsparcia i podali pomocą dłoń.
Powodzenia!!!
Dyrektor II LO