Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

dznau160002
13 października uczciliśmy w naszej szkole  Święto Komisji Edukacji Narodowej. Akademia  z tej okazji była poświęcona  i zadedykowana naszym profesorom. Program artystyczny – krótkie spojrzenie z przymrużeniem oka na naszą szkolną rzeczywistość – został przygotowany pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Kudyby przez uczniów klas 1, 2 i 3- Paulinę, Piotra, Weronikę, Wiktorię, Sergiusza, Daniela, Beatę, Daniela, Dominika, Janka, Marcela i Oliwię.
Występujący zaprezentowali kilka scenek z życia szkolnego, oczywiście ukazanego w krzywym zwierciadle i wykazali się fantastycznym poczuciem humoru oraz zmysłem obserwacji doskonale wcielając się w swoich profesorów. Oczywiście, pomimo zapewnień, że zaprezentowane sceny miały charakter fikcyjny, a wszelkie podobieństwo do znanych osób jest czysto przypadkowe, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nie mieli problemów z rozpoznaniem parodiowanych osób.
Występujący pod koniec przedstawienia zaznaczyli, że przedstawione scenki wyraźnie pokazały, że nauka nie poszła w las, że wiedza uczniów II LO  jest jak studnia bez dna i są mocnym ogniwem polskiej oświaty, ale było to możliwe dzięki pomocy i przewodnictwu profesorów. W ten sposób podziękowali swoim nauczycielom za wypełnianie trudnej misji nauczania oraz kształtowania uczniowskich charakterów i systemu wartości.