patron2015
Jak w co roku w ramach obchodów Święta szkoły i Patronki został zorganizowany Konkurs wiedzy o Patronce i historii szkoły. 21 października odbył się pierwszy etap konkursu, który miał formę pisemnego testu, a 12 listopada miał miejsce finał.
W finale konkursu wzięły udział zespoły reprezentujące trzy najlepsze klasy pierwsze, wyłonione podczas pisemnych eliminacji.
W finale zmierzyli się uczniowie kl. a – Gabriel  Gawron, Robert Wnuk, Kamil Kubik, kl. I b – Aleksandra Sipińska, Martyna Purgał, Mateusz Krawętek i kl. If – Kamila Dutkiewicz, Agata Ruszkiewicz, Krzysztof Mazerant. Etap finałowy składał się z dwóch rund. W rundzie pierwszej przedstawiciel drużyny losował zestaw pytań i drużyna w ciągu 5 minut odpowiadała na trzy znajdujące się w nim pytania. Za każde pytanie można było otrzymać 2 punkty .
W rundzie drugiej uczniowie odpowiadali na 6 pytań, które były czytane przez prowadzących. Po usłyszeniu pytania  zgłaszała się drużyna, która chciała udzielić odpowiedzi – obowiązywała zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”. Za poprawną odpowiedź można było otrzymać 1 pkt., za błędną odpowiedź odpisywano  1 pkt. od ogólnej liczby punktów, uzyskanych w finale.
Walka była wyrównana i niezwykle zacięta, a uczniowie ze wszystkich drużyn wykazali się sporą wiedzą na temat szkoły i Marii Skłodowskiej-Curie. I miejsce zajęła kl. I f, a II miejsce e aequo zajęły  kl. Ia i Ib,. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w różnych zmaganiach konkursowych.