Konkurs wiedzy o Patronce i historii szkoły

maria17001
5 grudnia w naszej szkole  został  zorganizowany coroczny Konkurs wiedzy o Patronce i historii szkoły, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Jak co roku organizacją konkursu zajęła się pani Małgorzata Kudyba. Konkurs ten pozwolił wyłonić zwycięzcę, a więc klasę, która najbardziej się już zakorzeniła w naszych szkolnych murach, dzięki poznaniu historii szkoły oraz życia i działalności naukowej patronki naszego liceum -Marii Skłodowskiej - Curie.
Od zeszłego roku konkurs ten zyskał nową odsłonę, na miarę XXI wieku. Oprócz testu wiedzy o szkole i Marii Skłodowskiej-Curie w formie gry wykorzystującej zasady teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”, uczniowie mogli zmierzyć się i wykazać pomysłowością w  konkursie na zabawnego mema,  którego bohaterką miała być Maria Skłodowska- Curie. Uczestnicy
 mogli się również wykazać zdolnościami plastycznymi, ponieważ musieli stworzyć karykaturę patronki naszego liceum. Kolejna konkurencja sprawdzała podstawową wiedzę matematyczną, zmysł orientacji oraz oczywiście wiedzę o szkole. Uczniowie mieli rozszyfrować wiadomość, w której ukryte było miejsce, do którego mieli się udać. Tam znaleźli kolejną wskazówkę dotyczącą miejsca, w którym czekało na nich wyzwanie, a więc krzyżówka sprawdzająca ich wiedzę na temat historii II LO. Kolejne dwie konkurencje zatytułowane „Who i who” i „Twarze współczesnego II LO” polegały na rozpoznawaniu na zdjęciach postaci zwianych z historią naszej szkoły  i  Marią Skłodowską- Curie oraz nauczycieli obecnie pracujących w naszej szkole.
Walka była zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Największą wiedzą na temat patronki i historii naszej szkoły wykazała się klasa Ia, która została triumfatorem konkursowych zmagań i zdystansowała pozostałe klasy.
Konkurs, podobnie jak w zeszłym roku,  wywołał entuzjastyczne reakcje i wyzwolił prawdziwego ducha rywalizacji. Jurorom i uczestnikom oraz zebranej publiczności dopisywały humory -  było zabawnie, dynamicznie i głośno, a dwie godziny upłynęły niepostrzeżenie.