Londyn w pigułce

Londyn0001
W dniach 17-22.02.2020 uczniowie i uczennice z II LO pod opieką 4 nauczycieli – p. Lidii Chęcińskiej, Katarzyny Szczepańskiej, Eweliny Olejnik i Anny Sochy mieli okazję zwiedzać Londyn w trakcie wycieczki zorganizowanej przez nauczycieli języka angielskiego w II LO we współpracy z biurem ATAS. Program zwiedzania był niezwykle napięty, każdego dnia odwiedziliśmy kilka atrakcji. Po przebyciu ponad 1500 km (w tym przeprawie promem) dotarliśmy do Londynu we wtorek. Po zaparkowaniu przy Greenwich mieliśmy okazję zobaczyć wspaniały widok na wschodnią część Londynu a także Royal Observatory z południkiem O, potem dotarliśmy do Tower of London, gdzie mogliśmy podziwiać również Tower Bridge. Następnie udaliśmy się do  St.Paul’s Cathedral, gdzie wspięliśmy się na szczyt katedry aby podziwiać z góry jedną z najstarszych części Londynu. Przeszliśmy przez Millenium Bridge i udaliśmy się na nocleg do goszczących nas rodzin angielskich, co również było niemałym przeżyciem dla niektórych uczestników wycieczki.
Następnego dnia spacerowaliśmy obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu po czym przeszliśmy w stronę Pałacu Buckingham podziwiając St. James’s Park, mogliśmy zobaczyć zmianę warty i towarzyszące im wydarzenia. Następnie udaliśmy się w stronę Leicester Sqaure, przechodząc przez Trafalgar Square czy Chinese Town w stronę Picadilly Circus, gdzie mogliśmy trochę odpocząć zwiedzając sklepy J Kolejny punkt programu to Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki i Techniki.
W czwartek zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, gdzie mogliśmy zrobić zdjęcia z najbardziej znanymi postaciami ze świata sztuki, nauki, muzyki i filmu, a także z rodziną królewską i tym samym zapewnić sobie popularność na Instagramie bądź uatrakcyjnić SnapChat. Zwiedziliśmy także Muzeum Brytyjskie, następnie czekały nas atrakcje na Oxford Street w postaci sklepów znanych marek.
Ostatni dzień zaczęliśmy od jednej z najbardziej znanych atrakcji – London Eye, skąd mogliśmy podziwiać miejsca, które udało nam się zwiedzić w dniach poprzednich. Przepłynęliśmy Tamizą w stronę Greenwich, gdzie zobaczyliśmy klipr herbaciany Cutty Sark a także Muzeum Morskie, po czym udaliśmy się do autobusu zaparkowanego przy parku.
Wyjazd był intensywny, pełen mnóstwa pozytywnych wrażeń i niespodzianek (niektórzy po raz pierwszy wypili typową angielską herbatę z mlekiem czy skosztowali typowego angielskiego pieczywa). Uczniowie i uczennice byli zadowoleni z wyjazdu i zachęceni do kolejnych podróży.