„Marie” rozdane

marie2015
13 października  w murach naszej Alma Mater odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej zadedykowana nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, „siłaczom i siłaczkom” polskiej oświaty. Po raz kolejny wręczono „Marie” – nagrody niezwykle prestiżowe i obiekt pożądania wszystkich nauczycieli. Oprawa była iście oskarowa – była prezentacja sylwetek nominowanych w danych kategoriach, były kreacje rodem z czerwonego dywanu, był  przepych i blichtr.
Nauczyciele z naszej szkoły okazali się niezwyciężeni i zdobyli nagrody we wszystkich kategoriach, a konkurencję mieli naprawdę poważną. W kategorii MODERNIZATOR  CUDOTWÓRCA zwyciężyła pani Dyrektor Bożena Janowska, pokonując króla Kazimierza Wielkiego,  Michała Anioła i Katarzynę Dowbor. ŻOŁNIERZEM Z PIERWSZEJ LINII FRONTU została Pani Wicedyrektor Beata Kiereś, a Leonidas, Romuald Traugutt, Gandalf the Grey nie mieli na zwycięstwo  z nią żadnych szans. W następnej kategorii RATOWNIK I OBROŃCA GAI zwyciężyli nasi szkolni ekolodzy- Pani Profesor Beta Sztuk- Gregorczyk i Pan Profesor Dariusz Sońta, pokonując Kapitana Planetę i Jareda Leto. W następnej kategorii- LEKARZ DUSZ nominacje  otrzymali: Ewa Drzyzga, Elżbieta Jaworowicz, Wujek Dobra Rada i Pani Pedagog Iwona Stefaniuk – oczywiście laureatką została p. Stefaniuk. Pan Jerzy Adamski – zwycięzca  ostatniej kategorii POMYSŁOWY DOBROMIR osiągnął coś, co wydawało się niemożliwym – nie tylko pokonał Pata i mata. MacGyvera, ale i Pomysłowego Dobromira, który użyczył swojego nazwiska do nazwy kategorii.
Oczywiście nie zabrakło autentycznych emocji, ale przede wszystkim było to spotkanie pełne humoru, dowcipu i zapewniło wspaniałą rozrywkę i nauczycielom, i uczniom.
Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud włożony w ich wychowanie i edukację.