ORGANIZACJA NAUKI W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA

artykul
Formy i sposoby pracy:
Zajęcia edukacyjne realizowane będą za pomocą poczty elektronicznej bądź komunikatorów internetowych. Nauczyciele posiadają kontakt z każdym uczniem za pomocą wymienionych metod.
Uczniowie otrzymują materiały ze wskazanym przez nauczyciela czasem na wykonanie poleceń i zadań. Wśród poleceń do wykonania będą znajdować się zadania na ocenę, które uczeń jest zobowiązany odesłać nauczycielowi przedmiotu w określony przez nauczyciela sposób.
Nauczyciele będą wykorzystywać do pracy z uczniami zintegrowaną platformę edukacyjną epodręczniki.pl, strony CKE, inne strony rekomendowane przez MEN oraz własne zasoby.

Ocenianie:
Ocenianie uczniów odbywa się na bieżąco na podstawie nadesłanych przez uczniów materiałów, bądź wypowiedzi ustnych przez komunikatory.
Przekazywanie informacji o ocenach uczniów odbywać się będzie za pomocą indywidualnej poczty elektronicznej.
Oceny z poszczególnych zajęć edukacyjnych nauczyciele przekazują wychowawcom klas,
a wychowawcy rodzicom na ich prośbę.
Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, poprawkowego, sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki i sposoby ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej
z zachowania w przypadku wniesienia zastrzeżenia do trybu ustalania tej oceny.

Egzaminy będą przeprowadzane w formie pisemnej i ustnej w zależności od specyfiki przedmiotu, z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych (Teams, Skype, Messenger).
Ocenę z zachowania ustala wychowawca po konsultacji zdalnej z nauczycielami.
Do 30 marca 2020r. nauczyciele zobowiązani są do wystawienia przewidywanych rocznych ocen w klasach 3 i przekazanie ich wychowawcom. Wychowawcy informują uczniów
i rodziców o przewidywanych rocznych ocenach. Uczniowie, którzy będą ubiegać się
o poprawę oceny rocznej powinni skontaktować się z nauczycielem przedmiotu.
Oceny roczne klas 3 będą wystawione do 17 kwietnia 2020r.
Oceny bieżące uczniów klas 1 i 2 zostaną przekazane rodzicom przez wychowawców klas do 1 kwietnia 2020r.