Rozpoczęcie roku szkolnego

logo
Przemówienie Pani Beaty Kiereś - Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Trybunalskim
   Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice, szanowne Grono Pedagogiczne.
Wakacje dobiegły końca, a my spotykamy się dziś, by rozpocząć nowy rok szkolny. Po zasłużonym odpoczynku wracamy z nadziejami, marzeniami i planami.
Wy, drodzy Uczniowie, marzycie o dobrych ocenach i udanym starcie w dorosłość. My nauczyciele zapewniamy Was, że uczynimy wszystko, byście osiągnęli satysfakcjonujące wyniki w nauce i jak najlepiej przygotowali się do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Ale, jak mówią, bez pracy nie ma kołaczy.
Czas stawić czoła nowym wyzwaniom i wyruszyć na szerokie wody nauki. Razem odsłaniamy nową, niezapisaną jeszcze kartę historii. Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie. Życzę wam wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów, które będą dla Was i dla nas, Waszych nauczycieli, powodem do dumy. Zachęcam wszystkich- całą naszą społeczność- do podjęcia wyzwań rozpoczynającego się roku szkolnego. Mam nadzieję, że gdy nadejdą kolejne wakacje, każdy z Was będzie z dumą patrzył wstecz, wspominając swoje zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności.
Wam, drodzy Nauczyciele, życzę cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy. Bądźcie wsparciem dla swoich podopiecznych.
Drodzy Pierwszoklasiści. Dziękuję, że wybraliście naszą szkołę. Otwieramy dziś przed Wami nie tylko drzwi naszego liceum, ale przede wszystkim nasze umysły i serca. Od dzisiaj nasza szkoła jest również Waszą szkołą. Wpisując się  w jej tradycję, uczyńcie ją jeszcze piękniejszą- przez wysiłek i mądre wykorzystanie czasu.
Was starsi uczniowie, którzy zdążyliście już zadomowić się w naszej szkole,  proszę o życzliwe przyjęcie młodszych kolegów.
Czwartoklasiści, dla Was ten rok będzie rokiem szczególnym. Zdecyduje on o Waszej przyszłości. Wykorzystajcie go dobrze, zróbcie dobre postanowienia i zrealizujcie je w całości, wykorzystując cały swój potencjał.
Przed nami rok pracy, której efekty będzie widać po wielu latach. Jak mawiała patronka naszej szkoły Maria Skłodowska-Curie: „ Nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie. Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. Życzę wszystkim cierpliwości w dążeniu do wiedzy i wiary we własne możliwości!