odzkNiep_1920001
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie całego hymnu. Następnie uczniowie klas I ag, I cp,I bg i II f zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał wszystkim, jak długą i trudną drogę przeszedł nasz kraj do upragnionej wolności.
Ze sceny popłynęły dźwięki pieśni patriotycznych wykonywanych przez niezastąpiony chór naszego liceum pod przewodnictwem p. Renaty Tomy. Występ uatrakcyjnił popis taneczny szkolnej tancerki Natalii Gumiennej, uczennicy klasy I ag. Recytacje i wzruszające melodie przypomniały wszystkim zebranym, że wolność jest cennym darem, który nie jest nam dany raz na zawsze…