II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Udział w projekcie „Holocaust, a lesson for life!” na platformie eTwinning

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
391fc146-764c-4273-ad27-128b943d8605
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klasy 2 A uczestniczyli w międzynarodowym projekcie na platformie eTwinning zatytułowanym „Holocaust, a lesson for life!”. Projekt ten jest rezultatem konferencji zorganizowanej przez Centropę w Warszawie w maju 2023, w której uczestniczyła nauczycielka języka angielskiego,

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klasy 2 A uczestniczyli w międzynarodowym projekcie na platformie eTwinning zatytułowanym „Holocaust, a lesson for life!”. Projekt ten jest rezultatem konferencji zorganizowanej przez Centropę w Warszawie w maju 2023, w której uczestniczyła nauczycielka języka angielskiego, pani Lidia Chęcińska, która nawiązała współpracę z nauczycielami z Niemiec i Grecji. W projekcie uczestniczą uczniowie i uczennice z trzech krajów – oprócz naszej szkoły, jest to szkoła Irena Sendler Schule z Hamburga i szkoła EPAL w Salonikach. W czasie trwania roku szkolnego uczniowie i uczennice mieli okazję wypełniać zadania na platformie, zadania te polegały na obejrzeniu materiałów video, przeczytaniu fragmentów tekstów i na ich podstawie stworzeniu zadań w Canvie, na Padlecie lub z użyciem innych narzędzi i aplikacji dostępnych w Internecie. Przy tworzeniu zadań wykorzystane zostały materiały ze strony internetowej Centropy.
Dodatkowo udało się również zorganizować spotkanie uczniów i uczennic w Krakowie. Pięcioosobowa grupa z klasy 2 - Ania, Daria, Sandra, Nikodem i Borys z klasy 2 A spotkali się w Krakowie z uczniami i uczennicami ze szkoły Ireny Sendler w Hamburgu i EPAL w Salonikach. 16-osobowa grupa młodzieży odwiedziła miejsca związane z historią Krakowa i z historią II Wojny Światowej, w tym miała okazję uczestniczyć w 6-godzinnej wizycie studyjnej w KL Auschwitz - Birkenau. Zajęcia w ramach projektu odbywały się w języku angielskim, młodzież miała więc możliwość ćwiczyć również umiejętności komunikacji w tym języku. Stacjonarna część projektu – wizyta w Krakowie i Auschwitz była finansowana z grantu „Aktionsprogramm Schule gestaltet politische Bildung” ze środków Politische Bildung Hamburg.  W związku z tym uczniowie i uczennice z naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym programie za darmo, a koszty związane z ich pobytem w Krakowie były pokryte z grantu.
powrót