Wizyta uczniów II LO w ASP w Łodzi

logo
Kolejny już raz odwiedziliśmy Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
W związku z trwającymi właśnie Dniami Otwartymi tej uczelni mięliśmy okazję zwiedzić najważniejsze wydziały i pracownie – druku, tkaniny, ubioru, grafiki artystycznej, malarstwa, rzeźby, biżuterii artystycznej, tkactwa i gobeliniarstwa. Obejrzeliśmy prace studentów ASP zgłoszone na coroczny konkurs imienia Patrona Akademii, a także wyjątkową Galerię Katarzyny Kobro. Wielu spośród nas uczęszcza na koło plastyczne i koło historii sztuki w naszej szkole, dlatego w niektórych pracowniach chętnie uczyliśmy się  technik artystycznych, np. sitodruku (na zdjęciachJJ), a potem zabraliśmy ze sobą własne prace. Na zakończenie wzięliśmy udział w akcji, jaką prowadzi łódzka ASP - czyli w produkcji siatek maskujących wysyłanych do walczącej Ukrainy.
Pozostajemy pod wrażeniem różnorodnych działań artystycznych i akcji charytatywnych, jakie prowadzi ta uczelnia i mamy nadzieję odwiedzić ją jeszcze nie raz.

rys00007 (jpg) 0.03mb, (Pobrań: 39)