Wolontariat w II LO

wolont1516
Witamy serdecznie na początku nowego roku szkolnego!
Działalność wolontariatu już się zaczęła! Za nami pierwsze zebrania i spotkanie z przedstawicielami Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, Panem Marcinem Jończykiem i Tomaszem Wojciechowskim. W trakcie tych spotkań podzieliliśmy się z wami pomysłami i planami na ten rok szkolny. Będziemy kontynuować akcje, takie jak: Szlachetna Paczka, Góra Grosza, zbiórka baterii, korków plastikowych itp. Chcemy jednakże, aby wolontariusze mogli lepiej siebie poznać i nawiązać bardziej osobiste relacje z tymi, którym pomagają. Z tego względu chcielibyśmy zorganizować wyjścia, aby czytać dzieciom na świetlicy w Oratorium Św. Antoniego bądź w Domu Małego Dziecka.
Naszym kolejnym pomysłem jest także projekt „Przedwojenni mieszkańcy Piotrkowa”, w którym przedstawimy młodszym słuchaczom parę ciekawostek na temat życia codziennego ludzi w naszym mieście przed II wojną światową.
Najbliższy czas poświęcimy pomocy zwierząt, będziemy organizować akcję zbiórki rzeczy dla schroniska w Piotrkowie w ciągu dwóch ostatnich tygodni października. Na korytarzu na 2 piętrze będzie stanowisko, gdzie można zostawiać dary. Każdy kto przekaże karmę  bądź jakieś przedmioty dla zwierząt (miski, smycze, zabawki), będzie uczestniczył w losowaniu 3 słodkich nagród.
Jeśli ktoś chciałby pomagać w schronisku regularnie (czy po prostu częściej), zapraszamy do kontaktu z Ewą lub Wiktorią z II E, które należą do grupy młodzieży o fantazyjnej nazwie „Piotrkowskie ogonki”.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i do podzielenia się pomysłami w ich przeprowadzaniu :)
Każda pomoc jest mile widziana :)