Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

wybory0001
W lutym skończyła się kadencja członków Prezydium Samorządu Uczniowskiego, w związku z tym zorganizowano wybory. Od 13 do 16 lutego trwała w naszej szkole akcja wyborcza, a więc były plakaty, ulotki, komunikaty za pośrednictwem radiowęzła prezentujące kandydatów.  Zwieńczeniem kampanii wyborczej był wiec wyborczy, który odbył się w czwartek 16 lutego.
Kandydaci mogli podczas niego przedstawić swoje sylwetki, ale przede wszystkim zapoznać wyborców ze swoimi programami i pomysłami. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się bardzo rzeczowo i konkretnie - były oczywiście obietnice przedwyborcze, ale także propozycje konkretnych działań i inicjatyw, które, pod kierownictwem danego kandydata, może zrealizować i podjąć SU. W piątek 17 lutego odbyły się wybory. Nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała wybrana wcześniej Komisja Wyborcza, a głosować można było w lokalu wyborczym, zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas każdych wyborów. Zacięta walka toczyła się miedzy dwoma kandydatami z klas drugich i obaj panowie znaleźli się w kierownictwie Prezydium SU. Nowe Prezydium Su tworzą zatem: Adrian Czyżewski jako Przewodniczący, Dominik Pasternak jako Zastępca Przewodniczącego oraz Zuzanna Szafrańska, Adrianna Puławska i Mateusz Baliński- członkowie Prezydium SU. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na realizacje przedwyborczych obietnic :)