Wykład Karoliny Michałowskiej

wyklad1516
Uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć KOŁA HISTORII SZTUKI uczestniczyli w niezwykle ciekawym wykładzie, zatytułowanym „Białe kłamstwa – polichromia rzeźby antycznej”,  który odbył się w II Liceum 21 września 2015 r.  Poprowadziła go p. KAROLINA MICHAŁOWSKA, doktorant wydziału Artes Liberales, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu, który wprowadził ich w tajemnice bieli i koloru w rzeźbie antycznej, renesansowej czy neoklasycznej.
Karolina Michałowska jest absolwentką naszej szkoły, w 2009 r. uzyskała tytuł laureata Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki, zajmując zaszczytne III miejsce w Polsce.