Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Protest, który obecnie trwa w naszej szkole ma na celu spowodowanie korzystnych dla nas wszystkich zmian w systemie oświaty. Sprzeciwiamy się polityce dezinformacji dotyczącej rzeczywistego czasu i charakteru pracy nauczycieli, zakresu naszych obowiązków oraz faktycznego wynagrodzenia.
Podjęty przez nas strajk ma także na celu zapewnienie nam godnych zarobków, ograniczenia biurokracji oraz poszanowania pracy nauczyciela. Głęboko wierzymy, że rozumiecie nasze działania i powagę sytuacji.

Z dniem 29 kwietnia zawieszamy strajk, by umożliwić naszym absolwentom udział w egzaminach maturalnych.

Strajkujący nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Piotrkowie Trybunalskim