Poezja zawitała do II LO

poezja_18002
21 marca uczciliśmy w naszej szkole obchody XIX światowego Dnia Poezji. Uczennice z naszej szkoły były wolontariuszkami ŚDP i wzięły udział w różnych inicjatywach przygotowanych przez organizatorów piotrkowskich obchodów tego Dnia, czyli Centrum idei „Ku Demokracji”. Wolontariuszki roznosiły mini-książeczki z „Wierszem dla Ciebie” oraz czytały, recytowały, a nawet śpiewały utwory poetyckie w autobusach MZK podczas poetyckiej podróży z piotrkowianami.

Nie zabrakło także poetyckich inicjatyw w szkole i w Kościele, gdyż w tym czasie uczniowie naszej szkoły mieli Rekolekcje Wielkopostne. Przed kościołem były rozdawane mini-książeczki oraz kolorowe kartki z wierszami, a podczas rekolekcji uczniowie  - Marcel i Weronika - przeczytali fragmenty "Triduum paschalnego" autorstwa pana Witolda Stawskiego. W szkole przygotowano tablicę poetycką i miejsce, w którym można było znaleźć wiersze do przeczytania, a uczniowie otrzymywali poetyckie niespodzianki.