30-04-2021

drodzy maturzyści!

Jeszcze nie tak dawno witaliśmy Was w murach naszego liceum, a już przychodzi się  żegnać. Te trzy lata minęły bardzo szybko. Był to czas wyjątkowy. Były piękne chwile, które zapamiętamy na zawsze… Pierwszy dzwonek, pierwsza klasówka, ślubowanie i otrzęsiny, szkolne wycieczki. Były też sytuacje trudne, które przyniosły pewną naukę i były lekcją na przyszłość. Potem przyszła pandemia i los poddał  nas kolejnej próbie. Niestety, musieliśmy opuścić szkolne ławy i łączyć się na lekcje z zacisza własnych domów. Nie dane było nam również bawić się wspólnie na balu studniówkowym. Mimo tego cały czas byliśmy razemi daliśmy radę, za kilka dni odbierzecie świadectwo ukończenia szkoły.

Mimo zdalnej formy nauki pracujemy z zapałem – w marcu i kwietniu przygotowywaliśmy kolejny numer naszej gazetki szkolnej „Jesteś u Siebie”.  Informujemy w nim o działaniach podejmowanych w trakcie tego roku szkolnego podejmowanych przez klasy humanistyczne i ścisłe. Przedstawiamy najciekawsze wyjazdy, realizowane projekty, konkursy, nasze inicjatywy podejmowane przez Samorząd Uczniowski, koła zainteresowań, prezentujemy wywiad z Panią dyrektor Beatą Kiereś, ale także wypowiedzi innych nauczycieli – Pani Pedagog Iwony Stefaniuk, prowadzącej szkolny chór Pani Renaty Tomy, prowadzącej Samorząd Uczniowski Pani Katarzyny Szczepańskiej.
W tym roku szkolnym, niestety online, przypomnieliśmy sobie także dokonania Konstytucji 3 Maja, pierwszej polskiej demokratycznej uchwały zasadniczej. Skupiliśmy się na wskazaniu śladów tego wielkiego wydarzenia w naszym mieście, postaci piotrkowian związanych z jej powstaniem i uchwaleniem.
Wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminu maturalnegow maju 2021r. - dukument w załączniku.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów – 30.04.2021r.
25-03-2021

koło plastyczne

Wszystkich zainteresowanych rysowaniem, malowaniem, poszukiwaniem własnego stylu i własnej drogi w sztukach wizualnych serdecznie zapraszamy na spotkania koła plastycznego Zainspirowani  -  na razie, niestety, ciągle poprzez aplikację Microsoft Teams. Podczas ostatnich kilku naszych zajęć analizujemy zasady uzyskiwania głębi w rysunku – kredkami pastelowymi suchymi i mokrymi. Ciągle też pracujemy nad  łączeniem różnych technik – na przykład akwareli i pisaków akrylowych. Jak zawsze, ćwiczymy się także w precyzyjnym szkicu ołówkiem.
Uprzejmie informujemy, iż od marca 2021 wprowadziliśmy dodatkowo (oprócz dokumentacji tradycyjnej) dziennik elektroniczny dla uczniów i rodziców.
Informacje dotyczące frekwencji i ocen będą systematycznie uzupełniane przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym.

Link do dziennika: https://uonetplus.vulcan.net.pl/piotrkowtrybunalski

Szanowni Państwo przy wpłatach na Radę Rodziców należy podać w tytule wpłaty: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
Wpłat należy dokonywać na konto:

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl

Konto Bankowe: Rada Rodziców: 69 1020 3916 0000 0102 0021 9329

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr