Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół...
Więcej informacji w załączniku.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem przygotowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Dokument w załączniku.
Wydawanie świadectw dojrzałości odbędzie się w dniu 11.08.2020 z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego tj. maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny (2 m)
- godz. 10.00- klasa 3A sala 14
                           klasa 3E sala 18
- godz. 11.00- klasa 3C sala 13
                           klasa 3B sala 17
- godz. 12.00- klasa 3D sala 08
                           klasa 3F sala 06

MIASTO PIOTRKÓW TRYBUNALSKI realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ZDALNA SZKOŁA plus i ZDALNA SZKOŁA

26-06-2020

Drodzy uczniowie!

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Ten był szczególny.
Najważniejsze, że wspólnie daliśmy radę.
Osiągnęliśmy bowiem wiele.
Jesteście źródłem dużych i małych sukcesów. Na uwagę zasługują Wasze sukcesy w olimpiadach i konkursach.

List Ministra Edukacji Narodowej
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych wyznaczonych na zebrania z rodzicami o godz.:
8.00 – 1AP, 1BP, 1CP ,1DP
10.00 – 1AG, 1BG, 1CG, 1DG
12.00 – 2A, 2B, 2C, 2E, 2F
Uczniowie wchodzą do szkoły do wyznaczonych sal wg. kolejności z listy dziennika lekcyjnego co 5 minut.
Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo wejściem od strony boiska, a wychodzą wyjściem głównym. Przy wejściu do szkoły uczeń zobowiązany jest posiadać maseczkę ochronną,  zachować dystans społeczny 1,5m oraz zdezynfekować ręce.
Uczniowie nie mogą gromadzić się przed wejściem i po wyjściu ze szkoły.

II Liceum zaprasza kwitnąco!
 Ruszyła rekrutacja do II Liceum Ogólnokształcącego! Jak sobie poradzić z tym trudnym zadaniem? Wbrew pozorom, to bardzo proste – poniżej przeprowadzimy Was krok po kroku po procedurze rekrutacyjnej.

Od 15 czerwca 2020r. możecie już zarejestrować się do systemu naboru elektronicznego Vulcan na stronie: https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat wybierając z menu: Zgłoś kandydaturę lub zaloguj się jeżeli otrzymaliście login i hasło od administratora z Waszej szkoły podstawowej.

Do 26 czerwca br. przedłużyliśmy przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość. Ponadto wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia w tym zakresie.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl