08-05-2020

Drodzy Maturzyści!

Informujemy, iż od 11.05.2020r. rozpoczynamy procedurę wydawania dokumentów. Wychowawcy przekażą Wam informacje o procedurze postępowania i terminach odbioru świadectw oraz innych dokumentów, a także o rozliczeniu się z biblioteką.
Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego zostaną określone przez ministra do spraw oświaty i wychowania.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w dokumencie umieszczonym na stronie: http://www.kuratorium.lodz.pl/wp-content/uploads/2020/05/rekrutacja.pdf

02-05-2020

KONSTYTUCJA 3 MAJA

3 MAJA 1791 r. Sejm Wielki uchwalił przełomową w swych zapisach, pierwszą w Europie konstytucję, nazywaną odtąd KONSTYTUCJĄ 3 MAJA.
W niedzielę, 3 maja 2020 r. przypada 229 rocznica tego ważnego wydarzenia, o której pamiętamy w II Liceum Ogólnokształcącym, mimo, że nie możemy zebrać się, jak co roku, na uroczystej akademii.

24-04-2020

Drodzy maturzyści!

DRODZY UCZNIOWIE
Stało się! To już koniec!
Koniec Waszej edukacji w II Liceum Ogólnokształcącym.
Forma naszego rozstania jest nietypowa. Nigdy w moim zawodowym życiu nauczyciela nie doświadczyłam takiego przeżycia, by zdalnie komunikować się
z uczniami z okazji zakończenia nauki szkolnej. Życie nas mocno doświadcza .
W takiej sytuacji możemy dostrzec, jak bardzo odczuwamy brak wzajemnej bliskości, kontaktów. Zauważamy raczej tylko swoje dobre strony.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez pedagoga naszej szkoły.

Informacje dla uczniów:
W czasie przerwy świątecznej tj. od 09.04.do.14.04.2020r. - zajęcia lekcyjne nie odbywają się.
Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne Pomaranczowa Linia prowadzi dyżury telefoniczne świadcząc wsparcie dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego.
Formy i sposoby pracy:
Zajęcia edukacyjne realizowane będą za pomocą poczty elektronicznej bądź komunikatorów internetowych. Nauczyciele posiadają kontakt z każdym uczniem za pomocą wymienionych metod.
Uczniowie otrzymują materiały ze wskazanym przez nauczyciela czasem na wykonanie poleceń i zadań. Wśród poleceń do wykonania będą znajdować się zadania na ocenę, które uczeń jest zobowiązany odesłać nauczycielowi przedmiotu w określony przez nauczyciela sposób.
Nauczyciele będą wykorzystywać do pracy z uczniami zintegrowaną platformę edukacyjną epodręczniki.pl, strony CKE, inne strony rekomendowane przez MEN oraz własne zasoby.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl