Reprezentacja uczniów II LO wraz z opiekunami -  panią L. Chęcińską, D. Kubalą i S. Wieczorkiem uczestniczyła wraz z pocztem sztandarowym we Mszy Świętej zorganizowanej 1 września w ramach obchodów 80-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Na początku marca nasza szkoła rozpoczęła procedury związane z przystąpieniem do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji.
Uczniowie II LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach zarówno z native speakers jak i gośćmi z miasta partnerskiego Ness Ziona. 23 maja grupy z klas 1 E,F i 2 A,E,F mogły spotkać się z przedstawicielami obozu językowego English Camp, który będzie organizowany w lipcu w naszym mieście. Zajęcia były wypełnione grami i zabawami językowymi, uczniowie mogli powtórzyć słownictwo i porozmawiać w języku angielskim z gośćmi z Kanady. Lekcje te odbyły się pod opieką pani Dagmary Kubali.

Udało nam się zakończyć zbiórkę rzeczy dla Schroniska dla Zwierząt. Pani Blanka Ciechanowska wraz z uczennicami przekazała rzeczy pod koniec maja. Oddaliśmy kilka worków karmy dla psów, puszki z jedzeniem dla psów i kotów, a także zabawki, wiklinowy kosz i kołdrę dla zwierzaków.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy dołączyli się do zbiórki.

Wszystkich absolwentów klas ósmych i gimnazjów zapraszamy do zapoznania się z instrukcją naboru w roku szkolnym 2019/2020.
Protest, który obecnie trwa w naszej szkole ma na celu spowodowanie korzystnych dla nas wszystkich zmian w systemie oświaty. Sprzeciwiamy się polityce dezinformacji dotyczącej rzeczywistego czasu i charakteru pracy nauczycieli, zakresu naszych obowiązków oraz faktycznego wynagrodzenia.
Podjęty przez nas strajk ma także na celu zapewnienie nam godnych zarobków, ograniczenia biurokracji oraz poszanowania pracy nauczyciela. Głęboko wierzymy, że rozumiecie nasze działania i powagę sytuacji.

Z dniem 29 kwietnia zawieszamy strajk, by umożliwić naszym absolwentom udział w egzaminach maturalnych.

Strajkujący nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Piotrkowie Trybunalskim

Szczegoły dotyczące oddziałów w naszej szkole znajdziecie w ulotce i w zakładce rekrutacja.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2019/2020.
W tym roku po raz kolejny będziemy zbierać rzeczy na paczki dla polskich kombatantów na Kresach w ramach akcji „Polacy Kresowym Rodakom”. Oto list od organizatora akcji skierowany do uczniów szkół, które pomogą w zbiórce:
Szanowni Państwo,

Na początku listopada nauczycielka języka angielskiego Lidia Chęcińska uczestniczyła w kursie zatytułowanym „Build and Attend Peace” zorganizowanym przez Erasmus +, który odbył się w Lagodekhi w Gruzji. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad dwadzieścia osób z krajów takich jak – Polska, Estonia, Węgry, Ukraina, Gruzja, Armenia i Azerbejdżan. Były to osoby pracujące z młodzieżą w rozmaitych instytucjach i stowarzyszeniach edukacyjnych. Kurs dotyczył edukacji dla pokoju, definiowania przemocy, konfliktów i procesów transformacji.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl