W dniach 14-16.11.2019 dwie nauczycielki z II LO pani Małgorzata Szamburska i Lidia Chęcińska uczestniczyły w międzynarodowej konferencji „Polsko-żydowskie dziedzictwo Rzeczpospolitej. Wyzwania pamięci i edukacji”  w Muzeum Polin w Warszawie. W czasie konferencji odbyły się zarówno wykłady dotyczące tematyki dziedzictwa, kultury żydowskiej i kwestii pamięci, a także warsztaty związane z praktycznymi kwestiami (m.in. jak reagować na trudne sytuacje w klasie, kwestie stereotypów i przejawów dyskryminacji czy wykorzystanie relacji Ocalałych w czasie zajęć).
Nasza szkoła promuje honorowe oddawanie krwi od kilku lat. Dnia 26.11.2019r.odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa w II LO w Piotrkowie Tryb. Dawcą krwi lub jej składników mógł być każdy zdrowy, pełnoletni uczeń, ważący nie mniej niż 50 kg. W naszej szkole chęć oddania krwi wyraziło 35 uczniów klas maturalnych. Do oddania zakwalifikowało się 29 osób. Każdy z dawców oddał 450ml krwi.

8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie całego hymnu. Następnie uczniowie klas I ag, I cp,I bg i II f zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał wszystkim, jak długą i trudną drogę przeszedł nasz kraj do upragnionej wolności.
11 listopada delegacja II LO wzięła udział w obchodach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W miniony wtorek, 15 października odwiedziliśmy wraz z wychowawczynią  Mediatekę 500 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Poznaliśmy możliwości, jakie nam oferuje, główne działy oraz nowy sposób wypożyczania i zwracania książek. Byliśmy w dziale czasopism i regionaliów, dowiedzieliśmy się także o działającym na stałe w mediatece  antykwariacie.

26 września 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tego dnia mogliśmy min. posłuchać różnych języków i nauczyć się kilku słówek. Jednak to nie wszystko!Wszystkie klasy przygotowały z tej okazji różne atrakcje, które pozwoliły nam w zaledwie kilka godzin zwiedzić całą Europę! I tak mogliśmy np. spróbować tradycyjnych potraw kuchni węgierskiej czy francuskiej, podelektować się słodkim smakiem czekolady szwajcarskiej,  napić się  tradycyjnej angielskiej herbatki, posłuchać skocznych dźwięków irlandzkiej muzyki, a nawet podziwiać piękne, regionalne stroje. Wszystkie klasy spisały się na medal! Jesteśmy dumni!

W miniony wtorek, 24 września miało miejsce pierwsze spotkanie koła plastycznego Zainspirowani. Podczas półtoragodzinnych zajęć podjęliśmy się próby akwarelowego odtworzenia krajobrazu z zachowaniem efektów, jakie tworzy perspektywa powietrzna i geometryczna. Doskonale do tego zadania nadawał się  krajobraz jesienny ze względu na typowe dla niego niedookreślenie barwy i złagodzenie konturu obecnych w nim elementów.
W minioną środę, 25 września, w ramach integracji klasowej (klasa  Iap) wraz z wychowawczynią p. Edytą Cieślak oraz p. Renatą Tomą postanowiliśmy uprzyjemnić sobie jesień oglądając Warszawę w z bliska.
W środę 04 września 2018 gościliśmy w murach szkoły delegację ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu liczącą ponad 100 osób. Uroczyste otwarcie spotkania odbyło się na sali gimnastycznej z udziałem szkolnego chóru dyrygowanego przez panią Renatę Tomę. Gościliśmy także kierownika Referatu Edukacji pana Radosława Kaczmarka.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl