SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE
Epidemia przewróciła nasz świat do góry nogami. Zmieni nasze życie na długi czas.
Informuję Państwa, że rozpoczynamy nauczanie na odległość. Dla każdego z nas to nowe doświadczenie. Myślę, że wspólnie sprostamy temu wyzwaniu.

Drodzy maturzyści!
Przypominamy, że na stronie CKE w poniższych linkach znajdziecie arkusze maturalne z poprzednich lat a także zbiory zadań maturalnych z poszczególnych przedmiotów oraz inne bezcenne materiały edukacyjne.
WARTO SKORZYSTAĆ!!!

W terminie 12.03.2020 do 25.03.2020 zajęcia nauczania indywidualnego są odwołane.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,
w związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak: akademie, apele czy koncerty. Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania.
09-03-2020

Londyn w pigułce

W dniach 17-22.02.2020 uczniowie i uczennice z II LO pod opieką 4 nauczycieli – p. Lidii Chęcińskiej, Katarzyny Szczepańskiej, Eweliny Olejnik i Anny Sochy mieli okazję zwiedzać Londyn w trakcie wycieczki zorganizowanej przez nauczycieli języka angielskiego w II LO we współpracy z biurem ATAS. Program zwiedzania był niezwykle napięty, każdego dnia odwiedziliśmy kilka atrakcji. Po przebyciu ponad 1500 km (w tym przeprawie promem) dotarliśmy do Londynu we wtorek. Po zaparkowaniu przy Greenwich mieliśmy okazję zobaczyć wspaniały widok na wschodnią część Londynu a także Royal Observatory z południkiem O, potem dotarliśmy do Tower of London, gdzie mogliśmy podziwiać również Tower Bridge. Następnie udaliśmy się do  St.Paul’s Cathedral, gdzie wspięliśmy się na szczyt katedry aby podziwiać z góry jedną z najstarszych części Londynu. Przeszliśmy przez Millenium Bridge i udaliśmy się na nocleg do goszczących nas rodzin angielskich, co również było niemałym przeżyciem dla niektórych uczestników wycieczki.
Dwa dwuosobowe zespoły – Klaudia Jureńczyk i Jan Osuch oraz Karolina Pietrzyk i Aleksandra Przewoźnik – uczniowie klasy II E w piątek 29 listopada wzięły udział w finale Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/ AIDS. Kilka tygodni wcześniej, obie ekipy, jako jedne z nielicznych pomyślnie przeszły eliminacje okręgowe. Uczniowie do olimpiady przygotowywały się pod kierunkiem pani profesor Elżbiety Kuliczkowskiej – Hase. W finale, który odbył się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi zaprezentowało się 50 najlepszych zespołów z całego województwa. Wygrała ekipa z Liceum Politechniki Łódzkiej, która w finale była już po raz trzeci. Więc za rok szanse naszych drużyn będą znacznie większe.
13.11.2019 młodzież z klas trzecich z II LO (klasy III B, C, D i F) uczestniczyła w VIII edycji „Drzwi otwartych Łodzi Akademickiej” w Auli Politechniki Łódzkiej oraz w ArtInkubatorze w Łodzi. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez łódzkie uczelnie (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny), co najważniejsze nasi uczniowie mogli uczestniczyć w nim bezpłatnie (transport i wyżywienie uczniów były zapewnione przez organizatora).

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie