Uprzejmie informujemy, że 12.11.2020 i 13.11.2020 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Od 19-10-2020 do odwołania zajęcia dla wszystkich uczniów odbywają się zdalnie przez aplikację Teams.
Dyrektor II LO informuje o przejściu od dnia 12 do 16 października 2020r. na nauczanie zdalne wszystkich klas. Lekcje będą odbywać się na komunikatorze Teams wg. planu.

Dyrektor II LO informuje o przedłużeniu dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych na 8, 9 października 2020 r. ( dni dyrektorskie).
Dyrektor II LO informuje, że w dniach 6, 7 października 2020 r. zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w naszej szkole nie odbędą się (wykorzystanie dni wolnych do dyspozycji dyrektora).

Nadszedł dzień oczekiwany przez całą społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, a szczególnie przez klasy pierwsze… W środę, 16 września, o godzinie 11.00  odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Informacje ogólne.
  1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają
    na kwarantannie, lub izolacji w warunkach domowych.
  2. W szkole obowiązuje bezwzględny nakaz używania przyłbic ochronnych lub maseczek.
  3. Przy wejściu do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce zgodnie
    z instrukcją.
  4. Osoby trzecie (np. rodzice itp.) na terenie szkoły stosują maseczki, rękawiczki, lub dezynfekują ręce.
  5. Na terenie szkoły obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, osłanianie twarzy podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
  6. Co najmniej raz na godzinę należy wietrzyć sale lekcyjne i korytarze.
  7. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi.
  8. W czasie przerw zaleca się przebywanie uczniów na świeżym powietrzu.
  9. Zajęcia wychowania fizycznego należy w miarę możliwości realizować
    na zewnątrz budynku szkoły. Należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
  10. W celu utrzymania bezpiecznych warunków należy dezynfekować powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, blaty, klawiatury itp.
  11. W trakcie nauki muzyki uczeń powinien korzystać z własnego instrumentu. Należy zrezygnować ze śpiewu chóralnego w sali lekcyjnej.
  12. Dyrektor, za zgodą organu prowadzącego i po uzgodnieniu z państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną może być zagrożone zdrowie uczniów.
  13. Uczeń realizujący indywidualne nauczanie odbywa zajęcia w miejscu zamieszkania. W przypadku uzyskania zaświadczenia lekarskiego
    o przeciwskazaniach do takiej formy realizacji zajęć dyrektor organizuje nauczanie zdalne.
Spotkania wszystkich klas z wychowawcami odbędą się w wyznaczonych salach lekcyjnych, z zachowaniem reżimu sanitarnego (przyłbice lub maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny)
25-08-2020

UWAGA!

W roku szkolnym 2020/21 w szkole obowiązuje bezwzględny nakaz używania przede wszystkim przyłbic ochronnych ewentualnie maseczek ochronnych przez wszystkich pracowników i uczniów szkoły. W sprzęt ochronny (przyłbice i maseczki) należy się zaopatrzyć we własnym zakresie.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie