Uczniowie klas trzecich II LO z rozszerzoną biologią i chemią dnia 25 października uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz zwiedzali wystawę, której tematem przewodnim jest dobrze funkcjonujący ludzki organizm.

3,4,5 listopada 2017r pięć uczennic z naszego liceum Agnieszka z klasy 3b, oraz Patrycja, Klaudia, Natalia i Klaudia z klasy 3d wzięło udział wydarzeniu pt. "Zasmakuj studiowania w Łodzi".
Sekcja wolontariatu 2 LO w poniedziałek 23.10. 17 zorganizowała spotkanie z przedstawicielami Koła Wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia POMOC,  w którym uczestniczyli uczniowie z klasy I F. Celem spotkania było zaprezentowanie działalności stowarzyszenia i różnych możliwości zaangażowania się w pracę z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.
2 listopada ruszyła akcja, do której przyłączyła się nasza szkoła „Upoluj swoją książkę”. Akcja ta potrwa od 2 do 30 listopada i jej celem jest propagowanie idei czytelnictwa i zachęcanie młodzieży do czytania książek. Projekt ten jest organizowany w ramach akcji Czytaj PL. Inicjatorami i organizatorami tej akcji są: Instytut Książki we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com.
Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Tryb. informuje, że w dniu 3 listopada 2017 roku szkoła będzie nieczynna z powodu odbioru dnia za 11 listopada 2017 roku.
13 października chór II LO pod kierunkiem pani profesor  Renaty Tomy uświetnił swoim występem odprawianą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej mszę za ojczyznę oraz w intencji społeczności II LO.  Uczniowie przepięknie wykonali pieśni religijne, ale także patriotyczne i niepodległościowe.
W czwartek 19 października  uczniowie z klasy I c oraz 1 b i 1d byli na wycieczce w Łodzi. Nie była to tradycyjna wycieczka , a więc nie było spektaklu w teatrze i zwiedzania muzeów, ale okazała się  równie rozwijająca, zarówno ducha, jak i ciało.

W środę 11 pażdziernika 2017 uczniowie II LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu niezwykłym. Uczniowie klasy 1 F i kilka osób z klas 2 B i C poznali swoich rówieśników ze szkoły Golda Meir High School z miejscowości Ness-Ziona w Izraelu.
18-10-2017

Dzień Nauczyciela

13 października uczciliśmy w naszej szkole  Święto Komisji Edukacji Narodowej.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl