18-04-2017

Wycieczka do Pragi

Tuż przed świętami Wielkanocnymi do 10 do 12 kwietnia, uczniowie klas pierwszych pod opieką Barbary Kielar, Małgorzaty Szamburskiej, Pawła Bąkiewicza, Pawła Jonczyka i oczywiście niezastąpionego kierownika wszystkich wyjazdów pod patronatem II LO - Sławomira Wieczorka, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej oraz  Pragi.

Jak co roku przygotowaliśmy specjalnie dla Was naszą ofertę edukacyjną.
Dzień Otwarty zbliża się wielkimi krokami, dlatego przedstawiamy Wam harmonogram:

Marcin Januszkiewicz, absolwent naszej szkoły został laureatem niezwykle prestiżowych nagród, jakie co roku przyznaje jury Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Otrzymał Grand Prix 38 PPA oraz Nagrodę Dziennikarzy.

CHÓR II Liceum Ogólnokształcącego wziął udział w historycznych obchodach 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie naszej szkoły należący do chóru mieli zaszczyt przygotować i wykonać oprawę muzyczną Mszy Św. z udziałem prezydentów Polski i Węgier oraz licznych zaproszonych szacownych gości. Liturgię koncelebrowali Bp. Marek Marczak oraz Bp. Laszlo Kiss – Rigo z Węgier.
Serdecznie zapraszamy na Dzień otwarty do II Liceum w Piotrkowie Trybunalskim.

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 800-lecia powstania miasta Piotrkowa Trybunalskiego, w dniu 6 marca, w II LO odbył się wykład wygłoszony przez pana Pawła Kendrę, prezesa PTTK im. Rawity Witanowskiego na temat historii Piotrkowa i piotrkowskiego parlamentaryzmu. W spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną uczestniczyli uczniowie przygotowujący się do „Wielkiego testu z wiedzy o 800-letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217-2017” oraz uczniowie zainteresowani historią naszego miasta.

Pod tym hasłem odbyła się debata zorganizowana 16 marca w naszej szkole. Inicjatorem tego spotkania była pani pedagog Iwona Stefaniuk, a w jego organizację zaangażowali się nauczyciele i uczniowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas, pani Wicedyrektor, pani pedagog, opiekunowie SU, pracownik administracji, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście – eksperci –seksuolog i przedstawiciele Policji.

W piątek 17 marca uczniowie z naszej szkoły – Magda, Beata, Dawid i Patryk razem z uczniami z ZSP nr 2 promowali czytanie poezji w Focus Mall. Była to kolejna akcja zorganizowana z okazji obchodów Światowego Dnia Poezji. Głównym punktem dzisiejszej akcji nie było jednak rozdawanie tekstów poetyckich, ale czytanie i słuchanie poezji.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie