21 listopada 2016 roku klasy 1F i 1C pod opieką p. Izabeli Jarzęckiej, Doroty Zielińskiej, Beaty Sztuk-Gregorczyk i Bożeny Ożarek, brały udział w wycieczce do Warszawy.
Listopad i grudzień to dla nas dwa pracowite miesiące. Kontynuujemy zbiórkę karmy dla zwierząt z piotrkowskiego schroniska i przystępujemy (jak co roku) do dwóch akcji – Góry Grosza i Szlachetnej Paczki.

W czwartek  10 listopada 2016 roku  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Święta Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycił nas specjalnie zaproszony na tę uroczystość gość -  pan prof. dr hab. Marek Dutkiewicz  z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który wygłosił wykład na temat ,,Pierwszych dni niepodległości II Rzeczypospolitej”.
Tegoroczna edycja konkursu to z jednej strony – „Konkurs – Reaktywacja”, bowiem wróciliśmy do znanej sprzed lat formuły - konkurs trwał przez 2 godziny lekcyjne i wszystkie konkurencje odbyły się  podczas tych godzin. A z drugiej strony to „Konkurs- Rewolucja”, ponieważ została zaplanowana  nowa formuła i z konkursem weszliśmy w XXI wiek. W konkursie brali udział uczniowie klas pierwszych. Konkurs składał się  z kilku konkurencji, które pozwoliły sprawdzić wiedzę uczniów o naszej Alma Mater i Marii Skłodowskiej- Curie, ale uczniowie mogli się również wykazać umiejętnościami taktycznymi, refleksem, kreatywnością, komunikatywnością, orientacją przestrzenną i zdolnościami plastycznymi.

07-11-2016

Wycieczka do Drezna

Grupa uczniów klas 3A, 3B i 3E wyjechała wraz z opiekunami w dn. 3 – 5 października 2016 r. na wycieczkę szkolną, której celem było zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska oraz pobyt w stolicy Saksonii – Dreźnie.
CHÓR II Liceum miał zaszczyt wziąć udział w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury, w dn. 17 października 2016 r. Widownię stanowili nagradzani z okazji swojego święta nauczyciele a także przedstawiciele władz państwowych oraz szkolnych.
Nauczycielka języka angielskiego, Pani Lidia Chęcińska, uczestniczyła w warsztatach „Make the Move III – Partnership Building Activity” zorganizowanych w ramach programu Youth in Action, Erasmus+, które odbyły się w Portugalii w dniach 25-30.10.16.

13 października uczciliśmy w naszej szkole  Święto Komisji Edukacji Narodowej. Akademia  z tej okazji była poświęcona  i zadedykowana naszym profesorom. Program artystyczny – krótkie spojrzenie z przymrużeniem oka na naszą szkolną rzeczywistość – został przygotowany pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Kudyby przez uczniów klas 1, 2 i 3- Paulinę, Piotra, Weronikę, Wiktorię, Sergiusza, Daniela, Beatę, Daniela, Dominika, Janka, Marcela i Oliwię.
11-10-2016

Otrzęsiny 2016

26 – 27 września odbyły się, po kilkuletniej przerwie, otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Był to czas wyzwań i zagadek, zarówno sprawnościowych jak i logicznych.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl