W magistracie trwają prace nad Programem Rewitalizacji dla Piotrkowa Trybunalskiego do 2023 roku. Zarówno mieszkaniec miasta, jak i osoba z zewnątrz, może podzielić się swoimi pomysłami.
źródło: www.piotrkow.pl
Miejski zespół Ekonomiczno - Administracyjny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wypłacanę są stypendia socjalne.
Więcej informacji znajdziecie w załączniku.

8-10 kwietnia 2016 r. przedstawicielki II LO – Barbara z klasy I F oraz Pani Lidia Chęcińska uczestniczyły w warsztatach filmowych w Pradze w ramach realizacji projektu „Inspirowane pamięcią”.  Głównymi organizatorami i partnerami projektu są Centrum Edukacji Obywatelskiej, človek v Tisni, Človek w ohrozeni oraz Forum Polsko-Czeskie. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele siedmiu szkół z Polski, a także dziesięciu szkół z Czech i Słowacji.
Jak co roku 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okacji uczennica naszej szkoły napisała "Odę do książki".
W niedzielę 3 kwietnia miały miejsce w Piotrkowie diecezjalne uroczystości obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. W mszy swiętej odprawianej przez Arcybiskup Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski uczestniczył CHÓR II Liceum, który przygotował oprawę muzyczną.
W minioną sobotę (9 kwietnia) w naszej szkole zorganizowano dla wszystkich zainteresowanych „DZIEŃ OTWARTY”.
Gimnazjaliści i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i zwiedzić szkołę, a przede wszystkim porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami II LO.
Na gości czekało wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Odwiedzający podziwiali występy wokalne chóru i uroczych solistów oraz występy taneczne.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dni otwartych.
Link do galerii: Galeria - Dni otwarte
Możemy powiedzieć, że zima już się skończyła, więc czas rozliczyć się z zaplanowanych akcji zimowych. Już wcześniej przedstawiliśmy informacje dotyczące akcji Szlachetna Paczka i Góra Grosza. W grudniu przekazaliśmy również używane zabawki i książki Krajowemu Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości.
Jak zmienić salę gimnastyczną w Hollywood, czyli rzecz o kolejnym etapie projektu Inspirowane pamięcią.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl