23-03-2017

Poetycki flash mob

21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji sprawdzaliśmy, czy poezja jest w stanie poruszyć tłumy.  Sprawdziliśmy to w formie poetyckiego flash moba. W miejscach publicznych- na przystankach, w autobusach, pod Focus Mall uczniowie z naszej szkoły – Ada, Karolina, Beata, Martyna, Madzia, Adrian i Marcel recytowali, a raczej skandowali wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.
08-03-2017

Ostatki

We wtorek 28 lutego uczciliśmy w naszej szkole Ostatki. W tym dniu większość uczniów zmieniła swą tożsamość i wcieliła się w jakieś role, bowiem został zorganizowany konkurs dla klas na najlepsze przebranie. Do uczniów dołączyli nawet nauczyciele, ale nie brali udziału w konkursie. Naprawdę było kolorowo, zabawnie i kreatywnie.
W lutym skończyła się kadencja członków Prezydium Samorządu Uczniowskiego, w związku z tym zorganizowano wybory. Od 13 do 16 lutego trwała w naszej szkole akcja wyborcza, a więc były plakaty, ulotki, komunikaty za pośrednictwem radiowęzła prezentujące kandydatów.  Zwieńczeniem kampanii wyborczej był wiec wyborczy, który odbył się w czwartek 16 lutego.
W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji Centrum idei „Ku Demokracji” wspólnie z naszą szkołą organizuje akcję „PIOTRKÓW CZYTA POEZJĘ”.
Uczniowie klas z rozszerzoną biologią i chemią, dzięki nawiązanej współpracy z uczelniami wyższymi, uczestniczyli w zajęciach przygotowanych dla nich przez pracowników Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego.
Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Piotrkowie Trybunalskim, która w ramach rozwijania kompetencji informatycznych uczniów przystąpiła do usługi Office 365 Education przygotowanej przez firmę Microsoft.
Dzięki usłudze Office 365 Education uczniowie i nauczyciele mogą otrzymać darmowy dostęp do nowych technologii rozwijanych i wspieranych przez Microsoft.
W ramach usługi Microsoft udostępnił dla szkół darmową licencję online na pakiet Office 365 a w nim między innymi programy: Word, Excel czy PowerPaint.

09-01-2017 w pracowni informatycznej naszej szkoły odbyły się zajęcia z informatyki i geografii przygotowane przez studentów kierunku geoinformacja z Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia miały formę warsztatową i przedstawiały podstawy obsługi programu Qgis. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 3d.

Na stronach internetowych Kuratorium Oświaty umieszczono aktualne informacje dotyczące  Reformy oświaty.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem.

09-01-2017 zostały przeprowadzone dwie lekcje europejskie, w których udział wzięły klasy 1c i 1e pod opieką p. Bożeny Ożarek. Zajęcia na temat dalszej przyszłości Unii Europejskiej przeprowadzali przedstawiciele EUROPE-DIRECT w Piotrkowie Trybunalskim.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl