11-10-2016

Otrzęsiny 2016

26 – 27 września odbyły się, po kilkuletniej przerwie, otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Był to czas wyzwań i zagadek, zarówno sprawnościowych jak i logicznych.
27 września rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję "Uwalniania Książek" (Bookcrossing), której inicjatorką jest p. prof. Małgorzata Kudyba.
Joanna Kieszczyńska, uczennica klasy II C  II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie wzięła udział w XL Jubileuszowej Olimpiadzie Artystycznej, w sekcji historii sztuki, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Muzeum – Pałacu w Wilanowie.
W piątek w naszej szkole odbyła się bardzo ważna dla całej społeczności II LO uroczystość – wspólnie uczciliśmy wygraną w Plebiscycie na najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną, a także ponownie gościliśmy gimnazjalistów, którzy licznie przybyli do naszej Alma Mater. Atrakcji nie brakowało. Gimnazjaliści mogli zwiedzić naszą szkołę, ale mieli także możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach i spotkaniach.
W piątek 10 czerwca  z „małym poślizgiem” uczciliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Opiekunka SU p. Małgorzata Kudyba przygotowała Turniej klasowy, w którym wzięły udział 3- osobowe drużyny z kl. I i II.
Spotkanie z native speakers na lekcjach języka angielskiego.
Z wielką przyjemnością informujemy, że zostaliśmy wyróżnieni tytułem laureata w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fabrykę Aktywności Młodych. Znaleźliśmy się w grupie 20 najlepszych grup wolontariackich z całego kraju. Jako opiekunka wolontariatu chciałabym podziękować uczniom, dzięki którym zdobycie takiego wyróżnienia było możliwe.
Już w ten piątek 10-06-2016 o 10:30 odbędzie się pokazowy trening siatkówki, w którym uczestniczyć będą nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Trening dla nauczycieli i uczniów poprowadzi wicemistrz Świata i mistrz Europy Michał Bąkiewicz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do obejrzenia treningu i meczu nauczyciele vs uczniowie.
05-06-2016

Święto szkoły

10.06.2016 od 10:30 zapraszamy gimnazjalistów na wspólne świętowanie zwycięstwa w plebiscycie „Najfajniejsza szkoła ponadgimnazjalna”

ul. S. Żeromskiego 11