18-11-2015

Dzień Patrona

Jak w co roku w ramach obchodów Święta szkoły i Patronki został zorganizowany Konkurs wiedzy o Patronce i historii szkoły. 21 października odbył się pierwszy etap konkursu, który miał formę pisemnego testu, a 12 listopada miał miejsce finał.
W finale konkursu wzięły udział zespoły reprezentujące trzy najlepsze klasy pierwsze, wyłonione podczas pisemnych eliminacji.
X edycja Letniej Szkoły Nauki o Holokauście przypadła na okres wakacyjny (1.07.2015r. - 7.07.2015), ale nie przeszkodziło to w organizacji szkolenia i zdobyciu nowej wiedzy dotyczącej historii Żydów na ziemiach polskich. Naszą szkołę  reprezentowała pani Małgorzata Szamburska – nauczycielka historii.

10 listopada 2015  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi  odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński wręczyli dyplomy najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.

"Referat  Zarządzania  Kryzysowego  i  Obrony  UM  Piotrkowa Trybunalskiego informuje, że w oparciu o coraz większą ilość wypadków zgłaszanych w ostatnim okresie na terenie Polski, a także miasta Piotrkowa Trybunalskiego dotyczących zatruć tlenkiem węgla  tzw. „czadem” (w  tym ze skutkiem śmiertelnym)..."
23-10-2015

Wolontariat w II LO

Witamy serdecznie na początku nowego roku szkolnego!
Działalność wolontariatu już się zaczęła! Za nami pierwsze zebrania i spotkanie z przedstawicielami Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, Panem Marcinem Jończykiem i Tomaszem Wojciechowskim. W trakcie tych spotkań podzieliliśmy się z wami pomysłami i planami na ten rok szkolny. Będziemy kontynuować akcje, takie jak: Szlachetna Paczka, Góra Grosza, zbiórka baterii, korków plastikowych itp. Chcemy jednakże, aby wolontariusze mogli lepiej siebie poznać i nawiązać bardziej osobiste relacje z tymi, którym pomagają. Z tego względu chcielibyśmy zorganizować wyjścia, aby czytać dzieciom na świetlicy w Oratorium Św. Antoniego bądź w Domu Małego Dziecka.
Uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć KOŁA HISTORII SZTUKI uczestniczyli w niezwykle ciekawym wykładzie, zatytułowanym „Białe kłamstwa – polichromia rzeźby antycznej”,  który odbył się w II Liceum 21 września 2015 r.  Poprowadziła go p. KAROLINA MICHAŁOWSKA, doktorant wydziału Artes Liberales, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
24 września 2015 odbyła się wycieczka uczniów i absolwentów naszej szkoły – członków CHÓRU II LO do Warszawy. Została zaplanowana jeszcze w ubiegłym roku szkolnym,
Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać?
Zajrzyj koniecznie na portal http://wybierzstudia.nauka.gov.pl
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl