Jak zmienić salę gimnastyczną w Hollywood, czyli rzecz o kolejnym etapie projektu Inspirowane pamięcią.
Uczniowie klasy I A  pod opieką Pana  prof. Jacka Żaka realizują   projekt edukacyjny  Piotrków wielokulturowy. Nasza szkoła biorąc udział   w VI ogólnopolskiej edycji konkursu  Projekt z klasą znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i  została uhonorowana tytułem „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła”.

22 stycznia 2016 roku odbyło się tradycyjne, organizowane od wielu lat w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie opłatkowe dla nauczycieli i środowisk oświatowych. W tym roku gospodarzem tego spotkania była nasza szkoła – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. W murach naszej szkoły zagościli  przedstawiciele władz miasta, władz oświatowych, dyrektorzy, katecheci i nauczyciele różnych typów szkół oraz przedszkoli, prezesi  i członkowie związków nauczycielskiej „Solidarności” oraz ZNP, a także przedstawiciele duchowieństwa.

21-03-2016

Komunikat 500+

W załączniku znajdziecie Państwo informację związaną z wypłatą świadczenia wychowawczego.
Pod tym hasłem odbyła się debata zorganizowana 3 marca w naszej szkole. Inicjatorem tego spotkania była pani pedagog Iwona Stefaniuk, a w jego organizację zaangażowali się nauczyciele i uczniowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas, pani Dyrektor i pani Wicedyrektor, pani pedagog, nauczyciele, pracownik administracji, przedstawiciel Rady Rodziców oraz zaproszeni goście – eksperci – psycholog i przedstawiciel Policji.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM zaprasza na I FORUM DLA RODZICÓW

W czwartek 14 stycznia 2016 r. w piotrkowskiej Bibliotece Miejskiej odbyło się nadanie odznaczenia „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”, w którym jako gość uczestniczyła klasa I F wraz z opiekunką, Panią Lidią Chęcińską.
3 grudnia 2015 roku uczniowie klasy 3b brali udział w pokazach i wykładach, zorganizowanych w ramach  7 Festiwalu Studenckich Kół Naukowych na Politechnice Łódzkiej.
18-11-2015

„Marie” rozdane

13 października  w murach naszej Alma Mater odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej zadedykowana nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, „siłaczom i siłaczkom” polskiej oświaty. Po raz kolejny wręczono „Marie” – nagrody niezwykle prestiżowe i obiekt pożądania wszystkich nauczycieli. Oprawa była iście oskarowa – była prezentacja sylwetek nominowanych w danych kategoriach, były kreacje rodem z czerwonego dywanu, był  przepych i blichtr.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl